Post New Thread Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
09/08/11, 22:11
Joker
Joker is offline
Loading...!

Threads: 1959
Country: Turkey
Groans: 10
Groaned at 27 Times in 10 Posts
Mentioned: 1 Post(s)
Default Kara Kitap - Zwartboek - Black Book

Kara Kitap - Zwartboek - Black Book

Click the image to open in full size.
[IMDB]tt0389557[/IMDB]
Sinemalar.com Özeti

Quote:
Hollanda 1944.. İkinci Dünya Savaşının son yıllarında güzel şarkıcı Rachel Stein, Tsjempkema ailesinin yanında, Hollanda kırsalında saklanmaktadır. Bir zamanlar popüler ve zengin bir şarkıcı olan Rachel, şimdi Avrupadaki bir çok yahudi gibi ailesinden ayrı, her an Gestapo tarafından yakalanma korkusuyla savaşın bitmesini beklemektedir. Geçici güvenli-evi, alman savaş uçaklarının ateşi altındaki bir müttefik hava bombardımanı sırasında yıkılınca, Rachel, kendisini güvenli bir yere ulaştırmaya söz veren Rob isminde sempatik bir genç ile tanışır. Sonraki sabah Rachelı şehirdeki kontağı ile tanıştıran Rob, ailesini bulup, kurtarılmış topraklardan sınır dışına çıkıp kaçmayı planlamaktadır.
Hollandada gizlice yahudileri sınır dışına kaçmalarına yardım eden bir avukat olan Mr. Smaal ve karısının evine gelirler. Mr. Smaal, gönülsüzce de olsa, Rachelı düşman hattından geçirip, müttefik topraklarında ailesiyle buluşması için ayarlama yapacağını söyler. Fakat tehlikeli bir nehir geçişi sırasında, tekneleri Alman devriyelerince pusuya düşürülür. Naziler acımasızca teknedeki herkesi öldürürken Rachel, nehre atlayıp kurtulmayı başarır.
Sonraki sabah Rachel, Hollanda Direniş örgütünün liderlerinden biri olan Gerben Kuipers tarafından kurtarılır. Nazik ve cömert bir adam olan Kuipers, Rachele bir iş ve güvenli bir ev önerir. Fakat ailesinin canice katliamını unutamayan Rachel, direnişe katılıp Almanlara karşı savaşmaya karar verir.
Benim Yorumum..

İzlediğim en iyi nazi filmlerinden biri diyebilirim bu tür işkenceleri yada zulumleri insanlara yapabildiklerine hala inanamıyorum bu tarz rolü kamera karşısında bile oynamak zordur diye düşünüyorum ve şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Film anlatıp seyir zevkinize engel olmamak için kısa kesiyorum.

Fragman
BORKED

Benim puanım 8,7

Post Thanks

Post Groan

Instagram

Blu ray - Dvd - Cover - Kapak - Label - Tags - Türkçe
Reply

Thread Tools
Display Modes

Tags: , , , ,

Cultural Forum | Study at Malaysian University