CoverTR - View Single Post - Photoshop'ta Action Dosyası ile Çoklu Label Ön İzleme Oluşturma [2014]
View Single Post

16/06/14, 17:20
Joker
Joker is offline
Loading...!

Threads: 1959
Country: Turkey
Groans: 10
Groaned at 27 Times in 10 Posts
Mentioned: 1 Post(s)
Lightbulb Photoshop'ta Action Dosyası ile Çoklu Label Ön İzleme Oluşturma [2014]

Photoshop'ta Action Dosyası ile Çoklu Label Ön İzleme Oluşturma [2014]

Kurulum
  • Eklentideki dosyayı indirdikten sonra arşivden çıkartıyoruz.
  • Çıkan "CoverTR Label Preview - 2014.atn" dosyasını çalıştırıyoruz. Photoshop otomatik tanımıyorsa Photoshop programının üstüne sürüklenebilir.
  • Action sekmesi açık değilse F9 veya Alt+F9 ile açabiliriz.
Kullanım
  • Önizlemesini oluşturmak istediğimiz labelleri sekmeler halinde Photoshopta açıyoruz.
  • 1. sekmeyi seçiyoruz, bu zorunludur.
  • Kaç label ön izlemesi oluşturmak istiyorsak action kutusundan karşılığını seçiyoruz (resimde göründüğü gibi ben altı tane label oluşturuyorum karşılığı olan "6 Label" actionunu seçmişim.)
  • Psd dosyası gerektirmediği için label sayısına göre işlem uzun sürebilir bilgisayarınızın donanımı yetersiz gelirse kısa süreli kilitlenmeler yaşanabilir bu süre zarfında beklemeye devam edin.
  • İşlem sonlandıktan sonra dosyanızı farklı kaydedip kullanabilirsiniz. (File >>> Save As)
Not : Dosya isimlerini değiştirmeyiniz aksi takdirde action işlemi gerçekleşmeyebilir.

Resimli anlatım

Click the image to open in full size.

Örnek Resimler

Photoshop'ta Action Dosyası ile Çoklu Label Ön İzleme Oluşturma [2014]-untitled-3jpg
Photoshop'ta Action Dosyası ile Çoklu Label Ön İzleme Oluşturma [2014]-untitled-2jpg
Photoshop'ta Action Dosyası ile Çoklu Label Ön İzleme Oluşturma [2014]-untitled-3wjpg

Problem yaşanmaması için "Photoshop'ta Action Dosyası ile Label Önizleme Oluşturma (Tek Label)" konuda verdiğim actionu programızından kaldırın.

Design by: Joker
Note: CS4 ve CS6 üzerinde deneme yapılmıştır sorunsuz çalışmaktadır.
Attached Files >>> To able to download the attachments you need to push the THANKS button (PS. If the page doesn't renew itself automatically, press F5)

Post Thanks

Post Groan

Instagram

Blu ray - Dvd - Cover - Kapak - Label - Tags - Türkçe