CoverTR - View Single Post - Bazı filmler var sevemiyorum
View Single Post

31/08/13, 00:20
Lecter
Lecter is offline
I Love CoverTR :))

Threads: 727
Country: Turkey
Groans: 2
Groaned at 10 Times in 9 Posts
Mentioned: 16 Post(s)
Default Bazı filmler var sevemiyorum

Beğeni çok genellersek iki çeşittir.
1. Toplumsal veya evrensel beğeni
2. Kişisel beğeni

Tüm sanat eserlerinde olduğu gibi sinema filmleri de herkeste farklı duygular uyandırır. Kimi beğenir, kimi e-eh der, kimi nefret eder. Kült mertebesine erişmiş bir çok film ilk gösterimlerinde yerden yere vurulmuş hatta yuhalanmıştır ama bu gün kült dediğimiz yere de ulaşmayı bilmiştir zaman içinde. O yüzden film izlerken ya da izleyeceğiniz filmi seçerken imdb puanı, eleştirmen görüşleri belli bir yere kadar önem taşır. Son kertede önemli olan izleyen kişinin kendisinin beğenmesidir. Tabi bu da pek çok etkene bağlı. İzleyicinin o anki ruh durumuna, içinde bulunduğu çevresel koşullara vsvsvs.

Siz filmlerinizi kendi beğeninize göre arşivleyin. Gerisi de herkesin kendi işi, kendi zevki. Hiç kimse bir başkasına bir sanat eserini beğenip beğenmemesini söyleyemez ya da dikte edemez. Resim, fotoğraf, heykel, sinema filmi, müzik, opera, bale; beğenin ya da beğenmeyin, sizde uyandırdığı duyguları ancak paylaşabilirsiniz ama karşınızdakilerin de aynı beğeniyi paylaşmasını her zaman bekleyemezsiniz. Yeter ki bazı büyük(!)lerimizin yaptığı gibi "Ben böyle sanatın içine tükürürüm demeyin.

Sinema salonunu en son siz terkedin.
Reply With Quote

Post Thanks

Post Groan

Instagram