CoverTR

CoverTR (http://www.covertr.com/cover.php)
-   Action (http://www.covertr.com/forum99/)
-   -   DVD Flat Preview | Photoshop'ta Action Dosyası ile Önizleme Oluşturma (http://www.covertr.com/action/11435-dvd-flat-preview-photoshopta-action-dosyasi-ile-onizleme-olusturma.html)

xhromex 29/04/12 15:17

DVD Flat Preview | Photoshop'ta Action Dosyası ile Önizleme Oluşturma

6 Attachment(s)
Photoshop programında bu action dosyası ile tek tıklamada coverın önizlemesini oluşturabilirsiniz. Standart(14mm), Thin6(27mm) ve Thinpak(9mm) coverları destekler.

Kurulum
  • Eklentideki dosyayı indirdikten sonra arşivden çıkartıyoruz.
  • Çıkan xh DVD Flat Preview.atn dosyasını çalıştırıyoruz. Photoshop otomatik tanımıyorsa Photoshop programının üstüne sürüklenebilir.
  • Action sekmesi açık değilse F9 veya Alt+F9 ile açabiliriz.

Kullanım
  • Önizlemesini oluşturmak istediğimiz coverı Photoshopta açıyoruz.
  • Coverın ebatlarına göre arşivden çıkarttığımız Cases klasörünün içindeki psd dosyasını açıyoruz.
  • Cover resminin sekmesine geri dönüp action dosyasını çalıştırıyoruz. (14mm sırt için Standart olanı, 27mm için Thin6 olanı, 9mm için Thinpak olanı seçip çalıştırmalıyız)
  • 2-3 saniyede önizleme resmi hazır oluyor ve kaydetmek istediğimiz yeri sorduğunda kaydedip işlemi bitiriyoruz.

Dikkat Edilmesi ve Bilinmesi Gerekenler
  • Önizleme oluşturmadan önce kesinlikle cover resminin sekmesi açık olmalıdır.
  • 14mm sırt için Standart.psd, 27mm için Thin6.psd, 9mm için Thinpak.psd dosyası kullanılmalıdır.
  • Cases klasöründeki psd dosyalarının layerlarınde değişiklik yapılmamalıdır. Seçili layer BACK 533x755 olmalıdır.
  • psd dosyalarının isimlerini değiştirlirse action dosyası düzgün çalışmaz.
  • Önizleme oluşturma işlemi bittikten sonra cover resmine ve psd dosyasına bir şey olmaz. Önizleme resmini farklı olarak kaydeder ve cover resmi ile psd dosyası otomatik olarak kapanır.

Örnek (14mm)
Attachment 12304

Joker 29/04/12 15:27

Elimde bu tarz bir action mevcuttu bir türlü eklemek nasip olmamıştı, teşekkürler güzel anlatım içinde teşekkürler.

+Konu sabit.

STAR 29/04/12 15:41

merhaba ben photoshopta resmi bitirince jpg olarak nasıl kaydedeceğim psd olarak kaydediyor siteye jpg olarak kaydetmek gerek -cs 5 kullanıyoem ve yeniylm yardımınızı bekliyorum

xhromex 29/04/12 15:56

Quote:

Originally Posted by STAR (Post 14160)
merhaba ben photoshopta resmi bitirince jpg olarak nasıl kaydedeceğim psd olarak kaydediyor siteye jpg olarak kaydetmek gerek -cs 5 kullanıyoem ve yeniylm yardımınızı bekliyorum

Kaydet dedikten sonra kayıt isminin altındaki format kısmından jpg seçmelisin.

Joker 29/04/12 16:11

2 Attachment(s)

1.ok cover kaç mm ise ona ait psd açık olucak
2.ok önizleme oluşturmak istediğin cover açık olucak
3.ok action box tan kaç mm önizleme istiyorsanız seçimeli (bazen oto tanımlıyor)
4.ok action kutusundan playa tıklamalısın daha sonrasında size nereye ve ne formatta kayıt etmek istediğinizi sorucak.

işlem bukadar

sonuç olarak ;

koen 11/06/12 12:02

Thank you very much

luffy-san 01/09/12 21:08

Sacrer 02/09/12 08:56

Quote:

Originally Posted by luffy-san (Post 19438)

Dosyayı kaydederken File/Save As... Format kısmını JPEG yapıp kaydedeceksin.

Joker 03/05/13 22:26

Konu güncellenmiştir.
Paylaşım yapan üyeler lütfen dosyalarını güncellesin.

naru494 06/10/15 05:35

thank you...............................

All times are GMT +2. The time now is 20:44.