CoverTR

CoverTR (http://www.covertr.com/cover.php)
-   Polls (http://www.covertr.com/forum5/)
-   -   En iyi film dağıtım şirketi, hangisi ? (http://www.covertr.com/polls/16967-en-iyi-film-dagitim-sirketi-hangisi.html)

ST4R 05/08/12 17:24

En iyi film dağıtım şirketi, hangisi ?

1 Attachment(s)

................

Sacrer 05/08/12 18:55

Bence iyi film dağıtım şirketi yok. İyi bir filmi yapan yönetmen ve oyuncular var.:D

Joker 06/08/12 00:36

Quote:

Originally Posted by Soap (Post 18499)
Bence iyi film dağıtım şirketi yok. İyi bir filmi yapan yönetmen ve oyuncular var.:D

Ya bunları seçen şirketler ?
Örnek verirsek; Kanal D ve Tiglon arasında bence uçurum var.

Sacrer 13/08/12 11:39

Quote:

Originally Posted by Joker (Post 18506)
Ya bunları seçen şirketler ?
Örnek verirsek; Kanal D ve Tiglon arasında bence uçurum var.

Öyle ama bunun iyi olması ile değil parayla alakası var. 80'li yıllarda çıkan Hababam Sınıfı'nı düşünün. Dağıtımcısı Arzu Film. Oyuncuları ve yönetmeni harika. Şu an bile bir çok filmden daha çok ünlü. Son yıllarda çıkan Hababam Sınıf'larını düşünün. Dağıtımcısı yine Arzu Film. Çoğu kişinin Hababam Sınıfı Merhaba, Askerde veya Üç Buçuğu duyduğunu sanmam. Eee... bunlar niye kötü? Dediğim gibi filmler oyuncu ve yönetmene bağlıdır.

ST4R 13/08/12 11:47

Quote:

Originally Posted by Soap (Post 18689)
Öyle ama bunun iyi olması ile değil parayla alakası var. 80'li yıllarda çıkan Hababam Sınıfı'nı düşünün. Dağıtımcısı Arzu Film. Oyuncuları ve yönetmeni harika. Şu an bile bir çok filmden daha çok ünlü. Son yıllarda çıkan Hababam Sınıf'larını düşünün. Dağıtımcısı yine Arzu Film. Çoğu kişinin Hababam Sınıfı Merhaba, Askerde veya Üç Buçuğu duyduğunu sanmam. Eee... bunlar niye kötü? Dediğim gibi filmler oyuncu ve yönetmene bağlıdır.

Bence yanılıyorsun, son zamanlarda çıkan Açlık Oyunları'nı düşün, bir de Harry Potter serisini birisini Warner Bros. üstlenmiş ve tüm dünya beğenerek izledi hayran kaldı. Bence Açlık Oyunları da bunu hak ediyordu ama Lionsgate şirketi Warner Bros. kadar etkili olamadığından ben şahsen pek beğenmedim.

Bu yüzden her ne kadar yok desen de şirketlerin önemi fazla.

Sacrer 13/08/12 12:04

Quote:

Originally Posted by ST4R (Post 18690)
Bence yanılıyorsun, son zamanlarda çıkan Açlık Oyunları'nı düşün, bir de Harry Potter serisini birisini Warner Bros. üstlenmiş ve tüm dünya beğenerek izledi hayran kaldı. Bence Açlık Oyunları da bunu hak ediyordu ama Lionsgate şirketi Warner Bros. kadar etkili olamadığından ben şahsen pek beğenmedim.

Bu yüzden her ne kadar yok desen de şirketlerin önemi fazla.

İlk mesajımda yazdığım gibi "...İyi bir filmi yapan yönetmen ve oyuncular var..." Açlık Oyunları'ndaki kaç tane oyuncu tanınıyor? Veya yönetmeni..? Harry Potter'ın yönetmeni ünlü olmasa da iyi filmlere imza atmış. Oyuncularına gelirsek ekran karşısında büyüdükleri için avantaj kazanıyorlar. Siyahlı Kadın filminin posterini görenlerin "Aha Harry Potter!" dediklerini gördüm. Hem ben şirketlerin önemi yok demedim. Tüm reklam, pazarlama ve finansal işleri onlar yürütüyor.

ST4R 13/08/12 12:07

O zaman fazla söze gerek yok, ben hendek atlatmaya gidiyorum deveye.

All times are GMT +2. The time now is 23:37.